Gruaja e bën më të çmuar çdo gjë që ti i jep

Nga Çapajev Gjokutaj

Gruaja e bën më të çmuar çdo gjë që ti i jep. Nëse i jep zarzavate, të bën gjellë. Nëse i jep shtëpi, krijon një familje. Nëse i jep spermë, bën një bebe. Nëse i buzëqesh, të jep zemrën.

 

Shumëfish ta kthen çdo gjë. Ndaj, kur e qelb punën, bëhu gati të marrësh mbrapsh gjirizin fund e krye. Kështu thoshte Eric S. Gray

Sa herë has autorë që flasin për superioritet

të gruas ndaj burrit, nis dhe dyzoj: E bëjnë nga që kështu është e vërteta apo nga një shtytje civile: të mbështesin grupime me liri të kërcënuara ?

 

Pastaj mes dilemave shfaqet nënqeshja e djallit: mos vallë këta lloj autorësh e idealizojnë gruan nga që u mungon, si puna e ujit në shkretëtirë

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Erdogan: Izraeli po sillet si organizatë, jo si shtet

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi të mërkurën...