Nëna shpërthen në lot: 9 fëmijët e mi nuk më mbajnë se nuk iu lashë pasuri

Një nënë e moshuar nga Elbasani ka rrëfyer sot historinë e trishtë të saj në emisionin “Me zemër të hapur”.

Ajo ka lindur nëntë fëmijë, pesë vajza dhe katër djem. Por asnjëri prej tyre nuk ka marrë mundimin ta mbajë nënën që i rriti me sakrifica.

78-vjeçareja Hafize Muça ka rrëfyer jetën e saj të vështirë në fshat, në një banesë që nuk plotëson kushtet me minimale te jetesës, ndërsa shprehet se ndihet e braktisur.

Djemtë e saj jetojnë në Greqi ndërsa vajzat janë martuar, 2 në Lushnjë, 2 në Elbasan dhe njëra në Kretë. Vajzat që janë me afër vijnë me shpesh se të tjerët thotë ajo, por jeton krejt e vetme në një banesë të vjetër ku lahet në një banjë të shkatërruar.

Gruaja merr vetëm 6000 lekë të reja pension. Ndërsa gjendja shëndetësore e saj nuk është e mirë që pas vdekjes së bashkëshortit, katër vite më parë.

E moshuara u shpreh se djemtë e saj nuk pranojnë ta ndihmojnë. Ata pretendojnë se nuk kanë asnjë detyrim për shkak se ajo nuk ju ka lënë asnjë pasuri si trashëgimi.

Ajo ka thënë mes lotësh:

Vajzat e mia nuk kanë mundësi. Kujtohen dhe vinë ato që janë në Shqipëri, por s’kanë qenë mirë. Nuk kujdesen për mua as vajzat as djemtë, se nuk i kam lënë pasuri. Po ca pasurie kam unë?!

Më ka ardhur turp që të vijë në televizion, nga historia që do të tregoja. Nuk kam ku të lahem. Laj kokën me sapllak dhe me një govatë ashtu keq laj trupin.

Pse jetë është kjo?! I kam bërë dasmë të 9 fëmijëve. Madje dhe gocave i kam bërë pajë. Fëmijët kanë bërë shkollë të mesme, dy gocat kanë bërë të lartën.”

Horoskopi ditor, ja cfare parshikojne yjet per ju…

DASHI Të dashuruarit do kalojnë një ditë të mbushur me debate. Xhelozia do jetë pika më e dobët e tyre. Beqarët do kenë vetëm mundësi...

Sinan Vllasaliu në telashe, rrezikon të dënohet deri në 5 vjet burg

Këngëtari Kosovar, Sinan Vllasaliu, është akuzuar së fundmi nga ATK-ja (administrata tatimore e kosovës) dhe inspektorët e saj se ka kryer një dëm prej...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Shkodranët nuk e “FALIN” i bëjnë të papriturën Maestros në koncert! A E MERITON AI KETE???

Dy ish-banorët e “Big Brother VIP”, Luiz Ejlli dhe...

“Mori shërbimet më të shtrenjta në sallon”, si klientja ‘ia mbathi’ me partnerin pa paguar

Stilisti i famshëm i flokëve, Sezer Arslan ka rrëfyer...

Monika Lubonja në kërkim të një partneri miliarder! Rrëfimi i aktores: I thashë, ik ….

Monika Lubonja u vendos në qendër të vëmendjes me...

Policia në kërkim të Dea Mishel? / Bukuroshja Dea shpjegon sesi ndodhi…

Dea Mishel vijon të mbetet një ndër personazhet më...