5 arsye pse ja vlen të kesh në krah një Luan

Joshës dhe karizmatikë luanët, vështirë se mund t’i qëndrosh larg një luani. Zbuloni edhe disa arsye të tjera pse duhet t’i dashuroni ata.

Edhe pse nuk është gjithmonë e lehtë të jetosh me një luan, në përditshmëri mahnitesh me shikimet dhe sjelljen e tyre.

Mos u pendoni që jeni dashuruar me një të tillë sepse pavarësisht te gjithave ka vlera të çmuara.

Ja 5 prej tyre:

Paraqitja, karizma dhe përkujdesi që tregon për pamjen e tij

I bukur ose jo një luan vihen gjithmonë në pah dhe do të duket si një yll.

Bujaria

Personat e shenjës së luanit kanë një zemër flori. Ata adhurojnë t’i kënaqin të tjerët dhe t’iu bëjnë dhurata.

Kurajoja dhe dinamizmi

Luanët janë aktivë dhe bëjnë të pamundurën për të arritur më të mirën. Ata janë gjithë kohës në kërkim të punëve më të mira dhe nuk qëndrojnë duarkryq.

Autoriteti

Edhe pse mund të duket gjë jo shumë e mirë, kur bëhet fjalë për të mbrojtur gjëra të mëdha dhe për të marrë atë që do autoriteti shërben mjaft.

Hedonizmi

Nuk bëhet fjalë që luanët të lënë pas dore kënaqësinë. Ata adhurojnë të dashurohen, të bëjnë dashuri, të dalin dhe të ndajnë me të gjithë kënaqësitë e jetës.

Vetëm bëni kujdes! Pavarësisht gjithë këtyre tipareve që të bëjnë ta dashurosh edhe më shumë një luan, personat e kësaj shenja nuk përshtaten me të gjithë.

Të preferuarit e tyre janë

• Dashët
• Shigjetarët
• Ujorët
• Binjakët
• Peshoret
• Luanët

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...