Pasi te lexoni kete te gjithe ju do te doni te mbani nje qen …

Kur pronari i një shtëpie nuk ishte aty, shtëpia e tij u bë cak i hajdutëve – ose kështu menduan hajdutët, pasi ata nuk prisnin ta gjenin një qen brenda shtëpisë.
Ata nuk e kishin kuptuar se një anëtar i familjes kishte mbetur në shtëpi. Kur Tristan Murrin nga Virgjinia, SHBA u kthye në shtëpi, në fillim ai nuk vërejti shenja të thyerjes së shtëpisë nga hajdutët.

Por sapo hapi derën pa diçka të tmerrshme – kishte gjak gjithandej nëpër muret e shtëpisë, transmeton Gazeta Express.

Në shtëpi ishte qeni (pastor gjerman) Oden, i cili duket se nuk i mirëpriti mysafirët e padëshiruar. Qeni i kishte ndjekur hajdutët gjithandej nëpër shtëpi dhe i kishte kafshuar mirë ata.

Pronari e kuptoi më pas se hajdutët nuk kishin marrë asgjë, pasi kishin nxituar të iknin nga Odeni i zemëruar.

“Sa krenar që jam me të. Çfarë qeni i mrekullueshëm. Kjo është arsyeja pse kushdo që s’ka qen, duhet të mendojë ta marrë një. Pastorët gjermanë janë kafshë të mrekullueshme”, tha Tristan.
Më parë, Oden nuk e kishte kafshuar kurrë askënd – madje edhe fqinjët e njihnin atë dhe iu pëlqente të luanin me të.

“Mendoj se qeni e bëri punën e tij. Ai e dinte se dikush nuk duhej të hynte në shtëpinë time. Kështu që ai diti si të vepronte”, thotë Tristan në një intervistë televizive.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...