Shqiptarja sjell në jetë 6 fëmijë, reagimi i shtetit zviceran lë pa fjalë

Janë të shumtë çiftet që duan me ngulm të bëhen me fëmijë, por ndodh që të kalojnë edhe pritshmëritë gjatë shtatzënisë.

Një shqiptare e Kosovës, e cila jeton në Zvicër, ka sjellë në jetë gjashtë fëmijë.

Bëhet fjalë për një grua nga Prishtina, e cila i ka surprizuar të gjithë me lindjen e gjashtënjakëve.

Autoritetet e shtetit zviceran pas mësiomit të lajmit, kanë vendosur që ti japin një mbështetje të madhe gruas dhe 6 fëmijëve.

Kështu shteti do të lidhë një asistencë mujore për të gjashtë fëmijët, si dhe do të mbulojë çdo detyrim për rritjen e tyre deri në moshën 18-vjeçare.

Mësohet se si nëna edhe fëmijët gëzojnë shëndet të mirë, ndonëse ndodhen nën kujdesin e mjekëve.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...