MANASTIRLIU: S’KAM KOMENT PËR AKUZAT E OPOZITËS

Ministrja e shëndetësisë Ogerta Manastirliu nuk kishte asnjë përgjigje për akuzat që bën çdo ditë opozita për ilaçe të skaduara, për oligarkë që marrin tendera apo akuza të tjera si këto.

 

 

E pyetur për largimin e mjekëve nga Shqipëria për të punuar në shtete të tjera ministrja Manastirliu e pranoi këtë fenomen ndërsa tha se qeveria po merr masat e saj për mbështetjen e mjekëve dhe infermierëve duke patur një buxhet me 7% më shumë që do shkojë për rritjen e pagave.

 

 

Lidhur me problemet që kanë ambulancat të cilët nuk plotësojnë standardet e kërkuara ministrja Manastirliu u shmang duke thënë se 100 autoambulancave aktuale do t’i shtohen edhe 32 të tjera.

 

 

Ministrja Manastirliu u përgjigj pas inaugurimit që bëri tek urgjenca e re e spitalit rajonal të Shkodrës.

“Mori shërbimet më të shtrenjta në sallon”, si klientja ‘ia mbathi’ me partnerin pa paguar

Stilisti i famshëm i flokëve, Sezer Arslan ka rrëfyer sot në studion e “Rudina” në Tv Klan një incident me një kliente. Ai shpjegon...

“Mjafton një kontakt në TikTok…”/ Tullumbacet me drogë, gazetarja e njohur blen në mes të Tiranës bombolën me azot

Kohët e fundit në Shqipëri është kthyer në trend një lloj droge e cilësuar si tullumbacja me oksid azoti. Konsumimi i kësaj droge është tepër...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Shkodranët nuk e “FALIN” i bëjnë të papriturën Maestros në koncert! A E MERITON AI KETE???

Dy ish-banorët e “Big Brother VIP”, Luiz Ejlli dhe...

“Mori shërbimet më të shtrenjta në sallon”, si klientja ‘ia mbathi’ me partnerin pa paguar

Stilisti i famshëm i flokëve, Sezer Arslan ka rrëfyer...

Monika Lubonja në kërkim të një partneri miliarder! Rrëfimi i aktores: I thashë, ik ….

Monika Lubonja u vendos në qendër të vëmendjes me...

Policia në kërkim të Dea Mishel? / Bukuroshja Dea shpjegon sesi ndodhi…

Dea Mishel vijon të mbetet një ndër personazhet më...