Ngjela sulmon ashpër Metën: Turp historik, jeni të trembur nga treshja katolike Lleshi-Marku-Prela, prisni ndëshkimin e madh!

Avokati i njohur, Spartak Ngjela, ka ashpërthyer me akuza ndaj Presidentit Ilir Meta, duke e quajtur një ‘turp historik’ vendimin e tij për të mos dekretuar ministrin e ri të Brendshëm, Sandër Lleshi.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Ngjela shkruan se derisa kanë zgjedhur President një njeri që nuk bën dot dallimin mes dorës dhe këmbës, pasi i duken të gjitha këmbë, sigurisht që kjo do të jetë ecja jonë.

Më tej, avokati shton se politikanët e korruptuar janë të frikësuar nga treshja katolike Lleshi-Marku-Prela, të cilët janë të zgjedhurit e ndërkombëtarëve për të çuar përpara Reformën në Drejtësi.

Sipas avokatit, pavarësisht tentativave, korrupsioni kryeministror shqiptar do të ndëshkohet dhe vendi do të hyjë në Bashkimin Evropian.

“Ku ka të drejtë Presidenti që të mos dekretojë një ministër! Sipas kësaj, atëherë ky president ka të drejtë që të mos dekretojë edhe kryeministrin që ka fituar zgjedhjet. Domethënë që të shpallet monark absolut.

Turp historik. Po sigurisht, derisa kanë zgjedhur president një njeri që nuk bën dot dallimin midis dorës dhe këmbës, se i duken të gjitha këmbë, sigurisht që kjo do të jetë ecja jonë.

Po, ku ta dijë ky president se ministri juridikisht nuk është gjë tjetër vetëmse kompetenca e deleguar e kryeministrit. Semos e di kryeministri aktual këtë! As ky nuk e di. Këta janë, nuk ke ç’të bësh.

Por ka edhe diçka. Me ministër të brendshëm një katolik, bëheshin tre katolikë në luftë kundër korrupsionit: Prokurorja e Përgjithshme, Prokurorja e Krimeve të Rënda dhe ministri i Brendshëm.

Domethënë tre ultraperëndimorë, në një kohë që Reformën në Drejtësi po e drejton politika perëndimore. Nuk e dimë se kush e ka propozuar ministrin Lleshaj, por, për faktin që është trembur Meta, mendohet se e ka propozuar politika gjermane ose ajo amerikane.

Sigurisht që këtë gjë nuk duhet ta ketë dashur as Saliu. Janë të trembur, prandaj. Po korrupsioni i lartë shtetëror nuk ka shpëtim.

Shqipëria sot ndodhet përpara këtij udhëkryqi: ose do të degradojë në një varfëri shpërbërëse, ose do të ndëshkojë korrupsionin kryeministror shqiptar dhe do të hyjë në Bashkimin Europian. Jam i bindur se do të ndodhë kjo e dyta”, shkruan Ngjela.

“Godite”, 15-vjeçarja rreh të miturin, “fotografët” që filmojnë ngjarjen qeshin (VIDEO)

Një video e cila po bën xhiron e rrjetit tregon momente të paimagjunueshme dhune dhe bullizmi në një shkollë në Heraklion të Kretës. Në mënyrë...

Luana Vjollca në një darkë romantike, por kush është fatlumi?

Moderatorja shqiptare, Luana Vjollca është në qendër të vëmendjes pasi po përflitet për emisionin e saj të ri, "Love Island". Ajo është mjaft aktive në...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Shkodranët nuk e “FALIN” i bëjnë të papriturën Maestros në koncert! A E MERITON AI KETE???

Dy ish-banorët e “Big Brother VIP”, Luiz Ejlli dhe...

“Mori shërbimet më të shtrenjta në sallon”, si klientja ‘ia mbathi’ me partnerin pa paguar

Stilisti i famshëm i flokëve, Sezer Arslan ka rrëfyer...

Monika Lubonja në kërkim të një partneri miliarder! Rrëfimi i aktores: I thashë, ik ….

Monika Lubonja u vendos në qendër të vëmendjes me...

Policia në kërkim të Dea Mishel? / Bukuroshja Dea shpjegon sesi ndodhi…

Dea Mishel vijon të mbetet një ndër personazhet më...