SHKODËR, NUK MBULOHEN NEVOJAT PËR DRU ZJARRI

Dimri po afron dhe drurët për zjarr janë nevoja kryesore në shumë prej familjeve shkodrane.

Mirepo kryetari i federatës së pyjeve në Shkodër Sokol Guri thotë se bashkia e Shkodrës nuk ka kapacitet e duhura në furnizimin me dru zjarri ndaj duhet që qyetarët ti drejtohen privatit. Kjo për një sërë shkaqesh.

Ndonëse ligji i moratoriumit është ende në fuqi nevojat për dru zjarri akoma sjanë plotësuar.

Sic duket furnizimi me lëndë drusore në Shkodër edhe këtë vit do të vijojë të bëhet përmes importit nga mali i zi.

Bashkia Shkodër nuk ka kontrata me subjektet private për prerjen e drurëve si shkak i moratoriumit që është ende në fuqi.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Parashikimi i horoskopit nga Jorgo Pulla: Tetori, muaji kur dalin në pah skandalet

Astrologu Jorgo Pulla, ishte i ftuar në emisionin “Good...

Paratë e drogës pastrohen në ndërtim, Artan Hoxha publikon fotot…

Gazetari Artan Hoxha ka dhënë alarmin sa i takon...

Supa Fantastike që Nxit Rënien nga Pesha

Ushqyerja e shëndetshme dhe rënia nga pesha janë të...