VOLTANA ADEMI TAKOHET ME BANORËT E BYPASS-it

Problemet në ByPass-in, Shkoder nuk po marrin zgjidhje. Megjithë kërkesat e vashdueshme të banorëve, të cilat janë përcjellë në instancat qendrore nga Bashkia e Shkodrës, deri tani fatkeqësisht kanë rënë në vesh të shurdhër.

 

 

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi ka bashkëbiseduar sërish me banorë të Dobraçit, njëra nga zonat ku kalon kjo rrugë.

 

 

Me të drejtë, ata janë të revoltuar pasi prej rreth 6 viteve që ka nisur ndërtimi i kësaj vepre, i janë mohuar të gjitha të drejtat.

 

 

Ndërkohë vetë banorët i kanë shprehur ankesat e tyre ne lidhje me shpronësimet si dhe ndryshim të projektetit për faktin se rruga që kalon përpara banesave të tyre nuk ka mbikalim apo nënkalim

 

 

Më tej Ademi ka kërkuar që në mënyrë urgjente të vleresohet shqetesimi i banoreve dhe te gjendet zgjidhja teknike e duhur duke mundësuar lëvizshmëri normale për banorët në dy anët e by- pass- it.

Nipi i Isa Boletinit: Ju tregoj cilat ishin amanetet e gjyshit tim për Shqipërinë

Nipi i Isa Boletinit, Gazmend Boletini ka rrëfyer në emisionin “Ballkan” në Abc të gazetares Linda Karadaku, amanetet e heroit tonë, i cili luftoi...

A jeni bere gati per bakllavane? Ja si ta pergatisni qe t’ju tretet ne goje. Video

Ingredientët: 60 peta për bakllava 1 filxhan stika të grira imët ½ filxhan vaj ulliri i lehtë ½ filxhan gjalpë I tretur 400 – 500 gram stika të grira...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Aktori i njohur shqiptar rikthehet pas 10 vitesh në Shqipëri dhe …

Aktori Elvis Pupa më shumë se 10 vite është...

A jeni bere gati per bakllavane? Ja si ta pergatisni qe t’ju tretet ne goje. Video

Ingredientët: 60 peta për bakllava 1 filxhan stika të grira imët ½...

Nipi i Isa Boletinit: Ju tregoj cilat ishin amanetet e gjyshit tim për Shqipërinë

Nipi i Isa Boletinit, Gazmend Boletini ka rrëfyer në...

Behuni gati.Keto qytete do të mbulohen nga bora ditën e dielë

Fundjava parashikohet që të sjellë ulje drastike të temperaturave...