Edi Rama: Do dënojmë edhe ata që i bëjnë like e share shpifjeve

Edi Rama, i ftuar në “Zonë e lirë” është rrekur të prekë të gjitha nismat e tij të fundit, sidomos paketën antishpifje dhe ligjin për bastet.

 

Ndërsa Arian Çani i tha Ramës se përse nuk e mbyll fare facebook-un, duke qenë se të rinjtë po shfrytëzojnë shumë kohë në të, kryeministri u shpreh se shumë shpejt do të ndiqen disa praktika të reja edhe për të.

 

Ai tha se do të ketë penalizime për ata që do të bëjnë “like” apo “share” në postimet që janë vetëm “shpifje”.

 

“Për këtë do të shohim se si vepron bota”, u shpreh Rama duke shtuar që “jo për ta mbyllur, por Australia për shembull po shqyrton mundësinë e penalizimit të like-ve dhe share-ve, pra kur shpërndan një shpifje, do të thotë se je dakord me të dhe duhet të dënohesh njësoj për shpifje.”

 

Për shumë këtë e shumë thagma të tjera ndiqni videot e mëposhtme:

 

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Dritat më të mahnitshme të Krishtlindjeve nëpër botë

Në Krishtlindje, qytetet ndriçojnë, kopshtet publike janë të ngjyrosura...