RRUGA SHKODËR-VELIPOJË PENG I SHPRONËSIMEVE

Rruga Shkodër-Velipojë ende nuk ka përfunduar totalisht dhe rrezikon që edhe sezonin e ardhshëm të verës të jetë e papërfunduar.

Shkak për këtë janë bërë 110 familje që u preken tokat e tyre për shkak se aty kalon rruga e re. Këta banorë ende nuk kanë marrë shpronësimet duke bërë që të mos lejojnë përfundimin e punimeve.

Edhe çmimi i vlerësimit për metër katror është qesharak. Këto shqetësime i bëri të ditura anëtari i këshillit bashkiak Isuf Meta, i ftuar në Studio e Hapur në Star Plus.

Madje punimet për rrugën e Velipojës kanë nisur pa njoftuar fare banorët duke sjellë dëme në tokat e tyre. Këshilltari Meta shprehet se në rast se nuk jepen shpronësimet atëherë ata banorë s’do lejojnë përfundimin e rrugës Shkodër-Velipojë.

Rruga Shkodër-Velipojë ka përfunduar në pjesën më të madhe të saj duke përjashtuar segmentin prej 900 metër i cili po bëhet pengesë për shkak se banorët nuk janë shpronësuar akoma.

/STAR PLUS/

Aksident tragjik/ Autobusi që transportonte një ekip futbolli, bie nga ura

Një autobus që transportonte një ekip futbolli, herët këtë të hënë pësoi një aksident, duke rënë nga një urë, ku gjetën vdekje pesë vetë...

Ka qenë i lidhur më parë me Olta Gixharin? Mikja e Xhonatanit tregon të vërtetën

Që në momentin që Xhonatan u bë pjesë e shtëpisë së Big Brother Vip, në rrjet filluan të qarkullonin thashethemet se mes tij dhe...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Weee s’kanë fund çudirat! Banorja e BBV lan flokët në lavamanin e kuzhinës (video)

Banorja e “Big Brother VIP Kosova”, Mbresa gjatë mbrëmjes...

“Shqiptarët janë spiuna, më futën në burg”, rrëfehet këngëtari Ermal Fejzullahu

Këngëtari Ermal Fejzullahu dhe moderatori Labi kanë treguar ekperiencën...