Publikohet lista e 10 dizejnatorëve më të pasur në botë

356

Bota e modës është sa e bukur edhe e vështirë. Në një kohë kur dizejnatorët po shtohen nga dita në ditë, kjo fushë është kthyer në një ‘luftë’ pa armë. Megjithatë kjo punë ju ka sjellë edhe fitime marramendëse duke i vendosur në listat e njerëzve më të pasur në botë. Dhe në mes tyre ekziston një listë me 10 dizejnatorët më të pasur, sipas revistës “Harper’s Bazaar”.

Miuccia Prada, 15.1 miliardë dollarë
Giorgio Armani, 12.4 miliardë dollarë
Ralph Lauren, 11.2 miliardë dollarë
Stefano Gabbana & Domenico Dolce, 2.33 miliardë dollarë secili
Valentino Garavani, 2.06 miliardë dollarë
Tory Burch, 1.37 miliardë dollarë
Calvin Klein, 991 milionë dollarë
Michael Kors, 825 milionë dollarë
Roberto Cavalli, 688 milionë dollarë
Mary-Kate & Ashley Olsen, 550 milionë dollarë.

Lexo edhe:   Tre shqiptarë në natën finale të Eurovizionit