Historia prekëse e vajzës që e merr çdo ditë gjyshen e saj në universitet

Një studente e përkushtuar ka shkrirë zemrat e mijëra personave pasi morri me vete gjyshen e saj në dhomën e saj të universitetit në mënyrë që të mund të përkujdeset për të.

Liu Lin, një studente ne Chengdy, Kinë, është duke u kujdesur për gjyshen e saj 94-vjeçare në dhomën e saj në universitet.

Ajo është i vetmi person tek i cili mund të mbështetet e gjyshja, përcjell tvklan.al, pasi i ati i ka vdekur ndërsa mamaja e saj është shumë e sëmurë për t’u kujdesur për të moshuarën.

Vajza e cila studion Ekonomi dhe Menaxhim Turizmi në universitetin Chengdu-së vendosi ta merrte me vete gjyshen e saj Neijiang në dhomën e saj të vogël.

Liu donte vetëm t’ia shpërblente gjyshes së saj e cila ishte kujdesur tërë jetën për të dhe vuante nga frakturat në kocka.

TE TJERA

spot_img