Si t’ju qëndrojë sa më gjatë aroma e parfumit që hidhni, këtë mënyrë duhet ta mësoni patjetër

Të mbash aromë të mirë gjatë gjithë kohës nuk është kaq e thjeshtë sa duket. Edhe hedhja e parfumit ka disa truke që duhen ndjekur në mënyrë që të funksionojë siç duhet. Sidomos nëse një ditë zgjoheni vonë dhe nuk ju premton koha që të bëni një dush, parfumi do të luajë një rol shumë të rëndësishëm.

“Women’s health magazine” shkruan se duhet të mbani një diferencë prej 5-7 centimetrash mes trupit tuaj dhe parfumit. Asnjëherë nuk duhet ta aplikoni afër lëkurës ose shumë larg saj. Gjithashtu mos përdorni shumë parfum. Aroma e parfumit ndikon shumë në prezantimin e parë të një personi, po sasia e tepërt e tij do t’i bëjë të tjerët me dhimbje koke.

Kini parasysh se mund të lërë shenja në rrobat tuaja, aplikojeni parfumin në kyçe, në flokë dhe pranë qafës.

Vijon sherri, Antonela i përgjigjet Big Mamës pas akuzave që i bëri: E vetmja kohë kur kishe rëndësi ishte…

Antonela Berisha ka reaguar pas deklaratës së Big Mamës ku tha se ajo nuk ishte artiste.   Këtë deklaratë ajo e bëri gjatë një loje në...

NËNA: KAM FRIKË SE DJALI DO VDESË NGA VARFËRIA

Nga Ketjola Gështenja    Kjo është Gofile Qershia. 54 vjeçarja së bashku me djalin e saj jetojnë mes shumë vështirësive.   E vetmja e ardhur që kanë është...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Kjo është artistja e vetme shqiptare që kryeministri Rama ndjek në Instagram (FOTO)

Kryeministri Edi Rama është aktiv në të gjitha rrjetet...

Ndahet nga jeta nga semundja e rende vajza e shrimtarit te madh Shqiptar

Është ndarë nga jeta në moshën 71-vjeçare e bija...