Policia shkul 250 rrënjë mandarina, fermerja shpërthen në lot e britma

Bashkia Konispol me mbështetjen e forcave të rendit dhe policisë bashkiake ka zhvilluar ditën e djeshme një operacion antimandarina në Xarrë.

Si pasojë e këtij operacioni janë shkulur në total 250 rrënjë mandarina të mbjella vetëm 4 ditë më parë.

 

Megjithëse fermerët u janë lutur t’u japin 2 ditë kohë për shkulje vullnetare, lutja e tyre ka rënë në vesh të shurdher.

 

“Drogën e lënë mandarinat i shkulin. Ne nuk mbollëm hashah por mandarina. Nuk kishim leje nga bashkia, por kërkuam dy ditë kohë për shkulje vullnetare. Na hoqën bukën e fëmijëve nga goja, 1300 euro dëm.” shprehen fermerët.

TE TJERA

spot_img