Do te me falni Miq por Ata ja arriten qellimit me mbushen me mllef dhe Tensionin me shkoi 20!Do te thoni Ju qetesohu
E si te mundem kur ata edhe te vetmen gje qe na ka ngelur po na e marrin ..VUAJTJET ..

Po po miq me vuajtjet tona ata po bejne pazare e tregeti .. me vuajtjet e prinderve tane me varret pa emer e me emrat pa varre ata po bejne pazare .
Nuk e shikoni kemi qene te masakruar nga i njejti shtet nga i njejti diktator por çfar ndodh ..

Jemi te shperndare ne dhjetra shoqata .. per cfar thoni Ju ,per te na percare e per te na zhdukur perfundimisht ..
ok more Palo President
Kush te ndalon te shkosh ne nje nga ata kazanet e Tu dhe me qetesi e ligesi te Thuash

Un i ashtequajtur President i Republikes Ish Komuniste denoj publikisht krimet e komunizmit
Po Ti more Kr i te Perndjekurve
Para se ta lejosh te futet ne teritorin e gjakut te familjes time perse nuk ja kerkon kete publikisht .
Perse e perse e perse qe nuk mbarojne kurre por nje Perse eshte me se e Qarte . Perse doni te na vidhni Vuajtjen . Kete smund tjua lejojme sepse ne jemi mesuar me Te dhe pa te sbejm dot perpara ..

Zoti ju Vrafte .

Sot..

Dita Nderkombetare e te Perndjekurve Politike..

Sot do me falni Miq..
Sot dua te uleras ..
Sot dua syte ti njom me Lot
Sot me te vdekurit Heronj dua te flas ..

Dita e Tyre është Sot ..
Dita e Atyre qe nje varr nuk kanë..
Dita e Tyre është Cdo dite ..
Se cdo dite Shpirti i Tyre qane..

Ata e deshten Shqiperine te Lire..
Ata e deshten Shqiperine te bukur.
Por ata sot nuk prehen ne Paqe ..
Trupat e tyre akoma jan te zhdukur..

Po i shkruj dy Vargje me thjeshtesi .
Per tju thene Heronjve te Atdheut ..
Qe asnjehere Sju kemi harruar .
Qe Amanetin Tuj se tret as Dheu..

K. CEKANI..