HYRJELAJMESPORTHIDHET SHORTI, VLLAZNIA PËRBALLË KORABIT

HIDHET SHORTI, VLLAZNIA PËRBALLË KORABIT

U hodh në ambientet e Federatës Shqiptare të Futbollit shorti i Kategorisë së Parë në Grupet A dhe B. Skuadrat mësuan sot kalendarin për sezonin e ri.

Vllaznia do ta nisë në shtëpi ndaj Korabit në datën 9 shtator. Ndërkohë që Besa në Grupin B, e cila shihet si pretendetja kryesore, do të përballet me Pogradecin në transfertë javën e parë.

Ndërkohë që javën e dytë shkodranë do të udhëtojnë drejt Burrelit.

Grupi A

JAVA 1

Dinamo – Veleciku
Besëlidhja – Burreli
Vllaznia – Korabi
Erzeni – Iliria
Shënkolli – Vora

JAVA 2

Veleçiku-Vora
Iliria-Shënkolli
Korabi-Erzeni
Burreli-Vllaznia
Dinamo-Beselidhja

JAVA 3

Besëlidhja – Veleciku
Vllaznia – Dinamo
Erzeni – Burreli
Shënkolli – Korabi
Vora – Iliria

Grupi B

JAVA 1

Pogradeci – Besa
Tomori – Lushnja
Orikumi – Elbasani
Egnatia – Bylis
Turbina – Apolonia

JAVA 2

Besa-Apolonia
Bylis-Turbina
Elbasani-Egnatia
Lushnja-Orikumi
Pogradeci-Tomori

JAVA 3

Tomori-Besa
Orikumi-Pogradeci
Egnatia-Lushnja
Turbina-Elbasani
Apolonia-Bylis

TE TJERA

spot_img