HYRJELAJMEKRONIKËPyjet në Pukë përfshihen nga flakët, era po përhap zjarrin

Pyjet në Pukë përfshihen nga flakët, era po përhap zjarrin

isa pyje janë përfshirë nga flakët në disa fshatra të Pukës. Mësohet se zjarri nisi në disa pyje në fshatin Dush dhe erërat kanë favorizuar përhapjen e mëtejshme.

Zjarri po përhapet me shpejtësi duke iu afruar edhe zonës së Qerretit. Forcat zjarrfikëse po punojnë për vënien nën kontroll të zjarrit.

 

Ende nuk dihen shkaqet e zjarrit, sakaq kanë mbërritur në vendngjarje zjarrëfikëset.

TE TJERA

spot_img