Theth, bie nga shkëmbi turistja Polake, niset urgjent drejt Tiranës

493

Një turiste polake është transportuar me helikopter për në Spitalin e Traumës në Tiranë, pasi është rrëzuar në zonën e Thethit.

Mësohet se ajo ka pësuar fraktura në disa pjesë të trupit, por fatmirësisht nuk ka pasoja për jetën.

Barbara Obranka, 54 vjece mesohet se eshte turistja e plagosur. Burimet thane se ajo ka qene duke ecur ne kembe kur ka humbur kontrollin dhe ka rene nga nje shkemb.

Kane qene banoret qe i kane ardhur ne ndihme duke lajmeruar sherbimin kombetar te urgjences ne Tirane.

Lexo edhe:   I këputi këmbën 30 vjeçares shtatzënë sot në Tiranë, 19-vjeçari është djali i ish-drejtorit të Policisë së Shtetit