MOS E HUMBISNI SONTE “HËNËN E PËRGJAKUR”

Njerëz nga e gjithë bota sot do të mund të jenë dëshmitarë të eklipsit me të gjatë të shekullit të “Hënës së përgjakur”.

 

Gjatë këtij eklipsi të plotë, satelitët natyral të tokës do të shndërrohen komplet në të kuq, apo në të kuq ngjyrë të mbyllur. Periudha e errësimit do të zgjat një orë e 43 minuta, raporton BBC.

 

Eklipsi është i dukshëm nga Evropa, Lindja e Mesme, Afria, Australia, pjesa më e madhe e Azisë, Amerikës Jugore dhe në Britani të Madhe për një orë e 15 minuta.

 

Hëna do të kalojë mu në qendër të hijes së tokës, në pikën më të gjërë të hijes.

Videoja që po çmend botën; Ronaldo fut dorën poshtë pantallonave merr diçka aty dhe e ha…

Ditët që pasuan intervistën e tij të bujshme, pas së cilës ndërpreu kontratën me Manchester United, përgatitën terrenin për zgjidhjen konsensuale të mëvonshme me...

“Ish-gruaja më mori shtëpinë, me kapi mat duke…” Historia e dhimbshme e divorcit të Gent Pjetrit

Intervista e tij pas një mungesë disa vjeçare në ekran, shoqëruar me një rrëfim prekës bëri jo pak bujë mediatike.   Gentjan Pjetri, ose ndryshe i...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Aktori i njohur shqiptar rikthehet pas 10 vitesh në Shqipëri dhe …

Aktori Elvis Pupa më shumë se 10 vite është...

A jeni bere gati per bakllavane? Ja si ta pergatisni qe t’ju tretet ne goje. Video

Ingredientët: 60 peta për bakllava 1 filxhan stika të grira imët ½...

Nipi i Isa Boletinit: Ju tregoj cilat ishin amanetet e gjyshit tim për Shqipërinë

Nipi i Isa Boletinit, Gazmend Boletini ka rrëfyer në...

Behuni gati.Keto qytete do të mbulohen nga bora ditën e dielë

Fundjava parashikohet që të sjellë ulje drastike të temperaturave...