Zyrtare: Shqipëri- Skoci luhet në stadiumin “Loro Boriçi”

Liga e Kombeve është kompeticioni më i ri në të cilin merr pjesë edhe Shqipëria. Ky kompeticion do të fillojë në shtator dhe Shqipëria ndodhet në Grupin 1, së bashku me Skocinë edhe Izraelin.

Trajneri Krisitan Panuçi ka kohë deri në shtator që të ndërtojë një skuadër e cila duhet të dali fitimtare në këtë grup.

Ndërkohë janë përcaktuar edhe stadiumet ku Shqipëria do të presë dy ndeshjet e para.

Ndëshja me Izraelin do të zhvillohet në 7 shtator në

stadiumin “Elbasan Arena”, ndërsa ajo me Skocinë do të zhvillohet në datën 17 nëntor në stadiumin “Loro Boriçi” të

Shkodrës.

Ne kete menyre rikthehen ndeshjet e rendesishme ne stadiumin e Shkodres pas thuajse nje viti.

Qe prej takimit me Italine, ne te nuk kane luajtur ndeshje te kuqezinjve te rritur por vetem te ekipeve te moshave dhe te femrave.

TE TJERA

spot_img