NË LAÇ SHEMBET NDËRTESA, KA TË VDEKUR DHE TË PLAGOSUR

585

Një pjesë e murit të ish-uzinës së superfosfatit në Laç është shembur dhe si pasojë dy persona që po mblidhnin skrap janë plagosur rëndë.

Sipas informacioneve paraprake të policisë, të plagosurit janë dërguar në spital ku njeri nuk ka mundur ti mbijetoje plageve te renda dhe ka nderruar jete.

Policia po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Lexo edhe:   Pèrdhunimi i 15-vjeçares/ Shkarkohet bordi drejtues i gjimnazit dhe 9-vjeçares, mes tyre edhe drejtori i korruptuar