Video/ Tronditjet nga tërmeti, çahen muret dhe thyhen xhamat e pallatit

754

Lëkundjet e forta të tërmeteve ditën e mërkurë kanë tronditur të gjithë qytetarët.
Disa prej tyre kanë mbushur rrugët për disa minuta, ndërkohë që lëkundjet janë ndjerë gjatë gjithë ditës, madje deri në orën tre të mëngjesit të sotëm.

Por mesa duket dëmet që ka shkaktuar tërmeti 6 ball, me epiqendër në Gjirin e Lalzit kanë qenë jo të vogla.

Në redaksinë e opinion.al ka mbërritur kjo video e cila tregon dëmtimin e një pallati mbi 20 kate në Durrës.

Nga pamjet duket se pallati ka pësuar çarje dhe po ashtu thyerje të xhamave.
Ndiqni më poshtë pamjet./opinion.al

 

Lexo edhe:   ‘Me moshën i njeh më mirë budallenjtë’, Blendi Fevziu ironizon keq deputetët dhe nuk i kursen batutat