Donte ta çonte në azil, nëna vret djalin: “Ti ma ke marrë jetën dhe unë po ta marr”

Edhe pse 92 vjeçe, ajo ka mundur të qëllojë me armë zjarrin djalin e saj duke e lënë të vdekur. E moshuara ka qëlluar disa herë mbi djalin 72-vjeçar, pasi ai donte ta dërgonte atë në një shtëpi të moshuarish.

Anna Mae Blessing ka rrëfyer se pasi kreu krimin donte të qëllonte dhe mbi veten. Teksa kaq qenë duke e qëlluar djalin ajo ka thënë “Ti ma ke marrë jetën dhe unë po ta marr”.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur mëngjesin e 2 Korrikut në qytetin e Fountain Hills, Maricopa.

Djali i zonjës Blessing, donte që ajo të shkonte në një shtëpi të moshuarish, pasi jeta për të ishte bërë e vështire, shkruajnë mediat lokale.

Sipas policisë në vendngjarje janë gjetur dy armë zjarri të cilat ishin fshehur në dhomën e saj të gjumit. Mësohet se ajo e ka qëlluar djalin e saj me një revolver të blerë në vitet 1970.

Policia e gjeti djalin të vdekur, me dy plagë në qafë dhe në nofull. Gjithashtu mësohet se Blessing ka patur dhe një debat me bashkëshorten e djalit të saj.

Ajo është akuzuar për vrasje të shkallës së parë.

Qumeshtor me miell. Receta origjinale qe duhet ta provoni me patjeter kete te diele

Qumeshtor. (Receta nga Elva)   Perberesit: 1- 1/2 kg qumesht 300 gr miell 300 gr sheqer 100 gr gjalp 4 kokrra veze ( mundesisht veze fshati)   Pergatitja: Ne nje tenxhere te madhe nxehim...

Historia e trishtë e këngëtarit Gëzim Nika: Gjyshin ma pushkatuan serbët, gjyshen ma internuan. Ruajta fshehurazi eshtrat e djalit që vdiq

Këngëtari Gëzim Nika ka treguar historinë e dhimbshme të internimit të familjes. I ftuar në emisionin “S’e luan topi”, ai thotë se gjyshin ia...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Dritat më të mahnitshme të Krishtlindjeve nëpër botë

Në Krishtlindje, qytetet ndriçojnë, kopshtet publike janë të ngjyrosura...