Termeti trondit Shqiperine, panik nga lekundjet e forta

601

Nje termet i forte ka tronditur Tiranen dhe zona te tjera ne oren 11:00 te kesaj te merkure.

Lekundjet kane qene teper te forta dhe te pazakonta per natyren sismiologjike te Shqiperise.

Termeti ka qene me magnitude 5.2 balle i shkalles Richter me epiqender 13 km ne veri te Shijakut.