SHKODER, AKSIDENT I RENDE ME 6 TE PLAGOSUR

6 persona jane plagosur prej te cileve 2 ne gjendje me te rende dhe 4 te tjera te plagosur lehte. Sipas burimeve dy shoferet e mjeteve kane marre fraktura ne

gjymtyret e poshtme por jane ne gjendje te komunikojne dhe momentalisht jashte rrezikut per jeten.

Njeri prej shofereve eshte bllokuar ne mjet dhe atij i eshte vendosur terapi e jashtme nga ambulanca e mberritur ne vendngjarje.

Pas disa minutash zjarrefikeset dhe forcat e policise kane arritur qe ta nxjerrin nga makina te aksidentuarin.

Pas njoftimit menjehere ne vendin ku ndodhi akaidenti kane mberritur ambulancat e spitalit Rajonal te Shkodres per ti dhene ndihmen e pare.

Ne vendngjarje jane edhe forcat e policise per te bere hetimet dhe zbardhur te plote kete aksident me 6 te plagosur.

Sipas burimeve policore shkak i aksodentit mendohet te jete shpejtesia tej normave te lejuara dhe mosrespektimi i rregullave te qarkullimit rrugor.

Aksidenti ndodhi tek kthesa e Rrencit ne Gurin e Zi

TE TJERA