Ish-trajneri i Vllaznisë nuk përmbahet: Ram….

774

Armando Cungu i ftuar “Radio Shkodra” ka komentuar ndeshjen Portugali-Spanjë dhe në të njëjtën kohë ka folur për mbrojtësin Sergio Ramos,

duke thënë se mbrojtësi është një lojtar shumë i rrezikshëm, dhe në të njëjtën kohë e ka dëmtuar me dashje lojtarin e Liverpool-it, Mohamed Salah.

“Ramos është shumë i rrezikshëm. Madje ai ka bërë një ndërhyrje me dashje nga Salah në finalen e Champions League.

Kështu që ai është një lojtar që duhet patur shumë kujdes.

Në të njëjtën kohë është e rëndësishme edhe VAR-i, i cili duhet të jetë i një niveli të lartë, duke patur edhe një arbitrim serioz,

duke shmangur kështu edhe vonesën e lojës” është shprehur Cungu.

Lexo edhe:   SHKODËR, PD THIRRJE QYTETARËVE PËR PROTESTËN