Drejtoria vendors e Policisë shkodër njofton se: Janë Identifikuar dhe arrestuar autorët e vjedhjes së Kishës në Fushë Arrëz.

Me datë 27.05.2018 në Fushë-Arrëz janë vjedhur nga arka një sasi lekësh në Kishën Kristiane Fushë Arrëz, ku falë veprimeve te shpejta hetimore të policisë janë identifikuar dhe kapur dy autorët e dyshuar shtetasit e mitur:

A. V. 14 vjeç, banues në Fushë -Arrëz, dhe M. Gj. 14 vjeç, banues në Fushë -Arrëz.

Kapja dhe shoqërimi tyre në ambientet e Stacionit të Policisë Fushë Arrëz u bë pasi janë gjetur sasia e lekëve të vjedhura në Kishën Kristjane Fushë Arrëz.

Vijojnë veprimet hetimore për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Pukë.