Punimet ne rrugen e Velipojes, do mbahet premtimi i zv/kryeministres Senida Mesi… (foto)

912

Rruga e Velipojes eshte nje nder shqetesimet kryesore ne prag te çeljes se sezonit turistik.

- PUBLICITET -

Nga vete Kryeministri Rama, u pohua se kjo rruge do te perfundonte ne muajin maj, por duket se permbytjet e muajit mars, bene qe punimet ne kete rruge te vonoheshin.

Por mengjesin e se shtunes, Zv/Kryeministrja Senid Mesi ne nje deklarate per mediat, pohoi se ne 20 dite, rruga e Velipojes do te perfundoje.

“Nuk mbyllet rikonstruksioni por behet e aksesueshme per banoret e zones dhe vizitoret qe shkojne drejt bregdetit“-u shpreh nr 2 i Qeverise.

Sa i takon shpronsimeve, Mesi tha se edhe kjo ceshtje do gjeje zgjidhje.

Kjo ishte deklarata e zv/kryeministres Senida Mesi te bere ne ditet e para te muajit maj, por si eshte ne realitet rruga qe te con drejte plazhit te Velipojes, Shkodre.info ju sjell foto:

- PUBLICITET -