Plagosja e 35-vjeçarit në Shkodër, policia: Kemi identifikuar autorin

3425

Shkodër

Identifikohen autorët e plagosjes së 35 vjeçarit.

Me datë 09.05.2018, në fshatin Grudë e Re, Shkodër, ka mbetur i plagosur me armë zjarri shtetasi Gj. G. 35 vjeç, në afërsi të banesës së tij, i cili ndodhet në Spi

talin Rajonal Shkodër, ku po merr mjekimin e nevojshëm, jashtë rreziku për jetën.

Nga Policia Shkodrës vijojnë hetimet me intensitet, për sqarimin e rrethanave të ngjarjes,

është bërë identifikimi dhe po punohet për kapjen e autorëve të dyshuar, nuk jepen të

dhena të tjera për shkak të hetimeve.

Materjalet iu referuan

Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprat penale te “Vrasje me paramendim e mbetur ne tentativ dhe

armbajtje pa leje” parashikuar nga neneve 78 – 22 , 278 i Kodit Penal.