Shkoder, plagoset 35 vjeçari ne deren e shtepise,policia identifikon autoret

Nje ngjarje e rende ka ndodhur ne fshatin Grude e re ne vendin e njohur si “Vinoteka”. Nga sa behet me dije shtetasi Gj.G.

35 vjec eshte plagosur perpara shtepis se tij.

Ai ka mberritur i plagosur ne spitalin Rajonal te Shkodres nga ku po merr edhe sherbimet mjeksore.

Nderkohe policia ka bere te mundur edhe identifikimin e autorit dhe ne deklaraten e tyre zyrtare kane dhene edhe detajet:

Shkodër

Identifikohen autorët e plagosjes së 35 vjeçarit.

Me datë 09.05.2018, në fshatin Grudë e Re, Shkodër, ka mbetur i plagosur me armë zjarri shtetasi Gj. G. 35 vjeç, në afërsi të banesës së tij, i cili ndodhet në Spitalin Rajonal Shkodër, ku po merr mjekimin e nevojshëm, jashtë rreziku për jetën

Nga Policia Shkodrës vijojnë hetimet me intensitet, për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, është bërë identifikimi dhe po punohet për kapjen e autorëve të dyshuar, nuk jepen të dhena të tjera për shkak të hetimeve

Materjalet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprat penale te “Vrasje me paramendim e mbetur ne tentativ dhe armbajtje pa leje” parashikuar nga neneve 78 – 22 , 278 i Kodit Penal.

TE TJERA

spot_img