Vasili i përgjigjet Ramës: “Të ka vdekur qeverisja, je armik i të varfërve”

484

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili e ka cilësuar Ramën si një armik të të varfërve dhe që i ka vdekur qeverisja.

Deklaratën Vasili e ka bërë menjëherë pas Asamblesë Kombëtare të Partisë Socialiste, nëpërmjet një postimi në profilin e tij në fcb.

Postimi i plotë

Kryeministrit i ka vdekur qeverisja dhe ka zgjedhur te jete ARMIK i te varferve.

Kryeministrit i ka vdekur perfundimisht qeverisja.
Taksat feudale kane rikthyer skamjen e fundviteve 90′, qe i beri shqiptaret tu hipin anijeve e te ikin nga Shqiperia.

Varferia qe mbolli ky armik i betuar shqiptareve riktheu pas 27 vjetesh emigracionin e mijra shqiptareve nga femijet deri tek te moshuarit.

Ky kryeminister e beri Shqiperine duke filluar nga Tirana, vendin me te pasigurte dhe ku krimi i organizuar dhe trafikantet sundojne vendin dhe kryeministrin.

Ky kryeminister qe po shkaterron mijra bisnese mban fjalime ne varrimin masiv te bisnesit shqiptar.

Ky kryeminister armik i varferve dhe mik i oligarkeve u tregoi shqiptareve deren e braktisjes se vendit.

Ky kryeminister i qindra kullave te Tiranes ka krijuar qeverisjen-lavatrice te parave krimit te organizuar mu ne mes te Tiranes.

Ky kryeminister qe i grabit edhe buken e gojes duke mbajtur TVSH me te frikshme edhe per vajin fasulet,shqerin dhe miellit nuk ka më asnje lidhje me shqiptaret ka

zgjedhur te jete ARMIKU I TYRE dhe mik i neshtruar e perfitues i pangopur i oligarkeve.
Kush nuk e sheh ose eshte miop ose eshte i kapur,rruge te trete nuk ka.
Shqiptaret jane pa drejtim ##