HYRJELAJMEKRONIKËEksploziv makinës, plagoset drejtuesi i mjetit

Eksploziv makinës, plagoset drejtuesi i mjetit

Një automjet ka shpërthyer mbrëmjen e së shtunës në qytetin e Fierit në lagjen “29 Nëntori”. Sipas informacioneve paraprake mjetit tip

“Mercedes” me targa AA270IV i ishte vendosur eksploziv, që ka shpërthyer në momentin që drejtuesi i makinës ndodhej brenda saj.

Nga ky shpërthim ai ka mbetur I plagosur, ndërsa nuk bëhet me dije identiteti.

Policia ka vendosur permiterin e sigurisë në zonë dhe po punon për zbardhjen e saj.

TE TJERA

spot_img