Voltana Ademi sulmon qeverinë, zv/kryeministrja largohet me urgjencë drejt Tiranës

Ambasadori britanik Duncan Norman, ka mbajtur në Shkodër një takim me kryebashkiaken Voltana Ademi, për krimin e organizuar dhe trafikun e drogës.

I shoqëruar nga zv/kryeministrja Senida Mesi, ai tha se në burget britanike janë mbi 700 shqiptarë që vuajnë dënime për vepra të ndryshme kriminale.

Por kryetarja e Bashkisë Shkodër, Voltana Ademi, ka fajësuar qeverinë shqiptare, si të lidhur me krimin dhe trafikimin e drogës deri në rang ministrash.

Ajo tha se situata nga kultivimi i kanabisit në Shqipëri është alarmante. Përgjigje për akuzat ajo mori nga zv/kryeministrja Mesi. Pas kësaj, Mesi është larguar me urgjencë drejt Tiranës.

“Ty të manipuloi Luizi”/ Debat mes banorëve për Armaldon dhe Luizin

Një bisedë që nisi me batuta, përfundoi keq mes Armaldos dhe Luizit. Ata të dy debatuan ashpër mbrëmjen e kaluar, duke lënë pjesën tjetër të...

Luizi mirëpret Tanin: Ditë të zeza do vijnë në këtë shtëpi

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet shtëpisë së Big Brother Vip. Brahimi është aktor humori. Ai u prit me puthje nga Luizi,...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Luizi mirëpret Tanin: Ditë të zeza do vijnë në këtë shtëpi

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet...

“Ty të manipuloi Luizi”/ Debat mes banorëve për Armaldon dhe Luizin

Një bisedë që nisi me batuta, përfundoi keq mes...

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet shtëpisë së BBV

Tan Brahimi është banori i dytë që i shtohet...

Ofendoi Kiarën, Amosi justifikon veten: Nga nervozizmi njeriu mund të gabojë

Amos nuk kishte biletë vajte-ardhje. Ai u shpreh në...