Kryetarja e Partisë Lëvizja Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, ka reaguar lidhur me protestën e qytetarëve në rrugën e Kombit.

Në një lidhje telefonike për News24, Kryemadhi i bëri thirrje Ramës që të mos kërcënojë protestuesit dhe i kërkoi ta tregojë forcën duke shkuar në Kukës.

Ndër të tjera Kryemadhi tha se policia duhet të distancohet nga manipulimi i situatës.

E pyetur nga gazetarja nëse ishte në protestë, kryetarja e

LSI u shpreh se nuk ishin të pranishëm, me qëllim që protesta mos të dukej e politizuar.

Kryemadhi tha gjithashtu se do të kërkojë mbrojtjen e të gjithë protestuesve.

Ajo u shpreh:

Kjo protestë është kundër politikave ekonomike të Ramës. I këshilloj protestuesve të ruajnë qetësinë dhe të vazhdojnë të protestojnë.

Janë në të drejtë të Zotit, ata janë njerëz që vuajnë për bukën e gojës…

Është e dhimbshme se si një djalë i ri, polic godet një të moshuar që del në të drejtë të Zotit të protestojnë.

Nuk mund të ngresh muret e izolimit për shqiptarët. Më e tmerrshmja ishte kërcënimi që bëri në facebook-un e tij”