Të shtëna me armë në Shkodër, një i plagosur

Një plagosje me arme zjarri është shënuar mbrëmjen e së mërkurës në qytetin e Shkodrës. Ngjarja ka ndodhur ne Dërgut ne afërsi te shkollës” Oso Kuka”.

I plagosur ka mbetur një person i cili eshte derguar me shpejtësi ne spitalin e Shkodrës, ku mësohet dhe ndodhet jashtë rrezikut.

Ai ka marrë plumb në këmbë. Nuk dihen akoma rrethanat e ngjarjes dhe motivet. Policia ka kryer hetimet përkatëse ne vendin e ngjarjs dhe po punon për kapjen e autorit.

Mësohet se te dëmtuarit i kane zëne prite, ndërsa mendohet se ai eshte shtetasi R.K 40 vjeç.

Njoftimi i policisë:

Më datë 28.03.2018, rreth orës 21.20 , ka ardhur një telefonatë ne sallën operative se në afërsi te shkollës “Oso Kuka “ ne lagjen Vojo Kushi Shkodër, është dëgjuar një e shtënë arme zjarri.

Menjëherë kanë shkuar shërbimet e policisë ku nga verifikimet paraprake rezultoi se është plagosur me armë zjarri shtetasi R. K. 40 vjeç banues në lagjen “Vojo Kushi”, i cili është dërguar në Spitalin Rajonal Shkodër dhe ndodhet jashtë rreziku për jetën.

Forca të shumta policie kanë rrethuar zonën për kapjen e autorit të dyshuar. Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të kësaj ngjarje.

 

“E dashura ime e re”- Këngëtarja shqiptare habit dhe shfaqet duke u puthur me një vajzë

Loredana nuk heziton që shpesh herë të ndajë në rrjetet sociale pjesë nga jeta e saj personale, sigurisht përvec gjërave që kanë të bëjnë...

‘A të them me kë jam unë’? Bashkëshortja habit Elvis Pupën?

Elvis Pupa ka zhvillaur ditën e sotmë një bisedë shumë të këndshme me bashkëshorten e tij, brenda shtëpisë së BBVIP.   Pasi bashkëshortja i ka dhënë...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

(Video) Del telefonata e plotë e Oltës me të shoqin, momenti kur i tha s’ke punë me Luizin

Banorët e Big Brother kanë patur sot mundësinë të...

Edhe Vis Pupa merr telefonatën nga e shoqja: Kupën dua ta çosh në Shkodër

Të martën e kaluar, Arbana Osmani i lajmëroi banorët...

‘A të them me kë jam unë’? Bashkëshortja habit Elvis Pupën?

Elvis Pupa ka zhvillaur ditën e sotmë një bisedë...