Shpërthimi i një automjeti në lagjen “Perash” të qytetit të Shkodrës ka tronditur banorët në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Dyshohet se shpërthimi ka ndodhur si pasojë e një sasie lëndë eksplozive që i është vendosur mjetit. Fatmirësisht nga shpërthimi nuk ka persona të lënduar, por vetëm dëme materiale.

Sakaq, policia e mbërritur në vendngjarje po punon për zbardhjet e plotë të rrethanave dhe kapjen e autorëve.