Shkodra nën ujë, Rama bën cinikun! Ja se çfarë i bëjnë qytetarët…

498
Albanian Prime Minister Edi Rama and his Serbian counterpart give a press conference after their meeting in Belgrade on November 10, 2014. Rama arrived on November 10 as the first Albanian prime minister visiting Serbia in 68 years, amid tensions risen over recent football incidents showing the fragility of region's stability. AFP PHOTO / ANDREJ ISAKOVIC (Photo credit should read ANDREJ ISAKOVIC/AFP/Getty Images)

Prej 20 ditësh Shkodra ndodhet nën ujë, ndërsa publikisht Kryebashkiakja Voltana Ademi ka deklaruar se 5 mijë hektarë tokë janë përmbytur.

Por duket se Kryeministri Edi Rama, të cilit i është kërkuar të shpallë gjendjen e emergjencës, ajo çka pasqyrohet nga Shkodra ka të bëjë me përmbytjet e viteve më parë.

Në një koment në rrjetet sociale, Rama shprehet se fotot e publikuara janë të përmbytjeve të vitit 2010.

“Shkodër – (Përtej propagandës së kazanit digjital me foto të përmbytjeve të vitit 2010) SHTETI NË KRYE TË DETYRËS”, shkruan Rama, ndërsa ka postuar foto të ministrave Olta Xhaçka dhe Ditmir Bushati.

Por pas këtij komenti, ndjekësit e Ramës në rrjet i janë kundërvënë, duke i kërkuar të ndihmojë qytetarët, të shpallë gjendjen e jashtëzakonshme .

 

FOTO NGA PËRMBYTJET E 2018