RRITET NIVELI I UJIT, EVAKUOHEN 8 FAMILJE

556

Ne njësinë administrative Berdice mengjesin e se enjtes eshte rritur niveli i ujit.

- PUBLICITET -

Nje banese dhe nje stalle bagetish jane tersisht te permbytura nderkohe qe 30 banesa të tjera kane prezence uji.

Sipas informacioneve te marra jane evakuuar 8 familje me 30 persona.

Gjithsej ne kete njesi jane 1280 ha toke e permbytur.

- PUBLICITET -