PËRMBYTJET, UJI ‘DEPËRTON” EDHE NË QYTETIN E SHKODRËS

1004

Situata e permbytjeve ne territorin e Bashkise Shkoder vijon te perkeqesohet, ku mengjesin e se henes uji ka mberritur edhe brenda qytetit te Shkodres.

Ne nje lidhje direkte per Star Plus, gazetarja Emi Kalaja e pozicionuar ne zonen e

Gjykates se Apelit dhe Prokurorise se Shkodres, na tregon se situata ne kete zone eshte drejt perkeqesimit duke qene se uji tashme ka mberritur edhe ne qytet ashtu siç ishte paralajmeruar edhe nga Komisioni i Emergjencave Civile.

Nderkohe qe sipas paralajmerimeve, pritet te kete reshje edhe ne ditët ne vijim çka do te sjelle perkeqesim te situates.

Nderkohe Bashkia Shkoder ka bere gati konviktin per te evakuuar banoret e izoluar nga uji. RAPORTON STAR PLUS TV

Lexo edhe:   “I dashur Babagjysh, dua një veshkë për vëllain”, letra që po përlot botën