Bardh Spahia ultimativ: URGJENT shpallni gjendjen e jashtëzakonshme! Bushati e Mesi servilë (FOTOT)

Nga përmbytjet Shkodër

Deputeti demokrat i Shkodrës,

Bardh Spahia jep alarmin për situatën e përmbytjeve ndërsa i

bën thirrje qeverisë të shpallë gjendjen e jashtëzakonshme.

Teksa ndan këto foto nga përmbytjet, Spahia shprehet edhe i keqardhur me ministrin e

Jashtëm Ditmir Bushati e zv.kryeministren Senida Mesi, dy shkodranë që mesa duket nuk e kanë vënë “ujin në zjarr” për qytetarët e tyre.

REAGIMI I PLOTË I BARDH SPAHISË:

Te nderuar miq!

Situata ne zonat e permbytura te

Bashkise Shkoder po rendohet me shpejtesi ne oret e fundit. I bej thirrje qeverise te shpalle urgjentisht gjendjen e jashtezakonshme sepse vonesat mund te rezultojne fatale. Per te ardhur keq reagimi i ministrit Bushati dhe zv.

Kryeministres

Senida Mesi te cilet jo vetem nuk jane dukur nje here ne zonat e permbytyra por kane mbyllur gojen ne menyren me servile karshi indiferences se kryeministrit per Shkodren.

Ju kujtoj zoterinjve te siperpermendur dhe deputeteve te tjere socialiste te Shkodres se ne ate komunitet ka jo vetem votues te PD dhe ata perpara se te jene socialiste duhet te jene qytetare shkodrane.

TE TJERA

spot_img