Në gjendje të rëndë depresioni i dënuari pret damarët në burgun e Shën Kollit

612

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në burgun e Shën Kollit në Lezhë, ku një i dënuar 32-vjeçar në gjendje të rënduar psikologjike ka prerë damarët e dorës me brisk.

I dënuari R.H 32 vjeç nga Fushë Kruja është dërguar me urgjencë në spital dhe aktualisht është jashtë rrezikut për jetën.

Njoftimi i Policisë

Më datë 17.03.2018, ne IEVP Shënkoll, shtetasi i dënuar R.H vjeç 32 banues në Fushë Krujë, i dënuar me 21 vjet burg, për veprën penale “Vrasje e mbetur në tentativë”,

në gjendje depresioni, ka tentuar të vrasë veten me mjet prerës (brisk rroje), i cili pasi mori mjekim në spital u largua për te IEVP Shënkoll, jashtë rrezikut për jetën.

Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Lezhë, për vlerësim.

Lexo edhe:   Video/ “Nuk më mori Zoti, më la për të vuajtur”… 94-vjeçares i rikthehet buzëqeshja