Nuk është grumbulluar kësaj here nga trajneri Christian Panucci, si pasojë edhe e një dëmtimi,

megjithatë, është një nga mbrojtësit më të mirë shqiptarë dhe jo më kot media italiane e ka lakuar si një nga të mundshmit që mund të zëvendësojnë Davide Astorin te Fiorentina.

Bëhet fjalë për Frederik Veselin. 25-vjeçari shqiptar luan aktualisht me skuadrën e

Empolit në Serie B dhe këtë sezon është shndërruar në një titullar të padiskutueshëm te skuadra që kryeson ligën e dytë italiane.

Veseli po shkëlqen si qendërmbrojtës, edhe pse ka filluar karrierën duke luajtur në krahët e prapavijës.

Në një rol të tillë ai aktivizohet edhe me përfaqësuesen shqiptare,

ndaj ai shikohet si zëvendësuesi ideal i ish-kapitenit Davide Astori.