Dani Alves: Neymar nuk është kukull, asgjë personale me CR7

336

Dani Alves, mbrojtësi i PSG-së, ka dalë për të mbrojtur publikisht Neymar pas thashethemeve që po shfaqen në lidhje me të ardhmen e tij.

Dani Alves ka mohuar se

Neymar është lehtësisht i bindshëm dhe të ndryshojë mendjen e tij me padurim. Ai, gjithashtu, ka marrë mundësinë për të folur mbi “fërkimet” e tij të fundit me Cristiano Ronaldon.

“Njerëzit besojnë se Neymar është një kukull, por fëmijët rriten dhe bëhen të zotë të marrin vendimet e tyre.

Ai është në rritje, i pjekur, ka mësuar për t’u marrë me momentet e vështira, – tha

Dani Alves në një intervistë me “Esporte Espectacular” të “Rede Globo”.

Kam ardhur te PSG-ja për projektin sportiv, siç e kam vlerësuar si lojtar, por, në qoftë se jam me të vërtetë i sinqertë,

nuk mendoj se paga ime është proporcionale me vlerën time.

Falënderoj Perëndinë që djali im nuk e pëlqen futbollin, sepse futbolli po e humbet thelbin që më bëri ta dëshiroja si sport.

Shikoni ndeshjen me Real Madridin, për shembull.

Ata thanë e përdora si shami hundësh fanellën e Cristiano Ronaldos. Këta njerëz flasin sikur janë tre vjeç.

Është një marrëzi pa kufi. Fërkimet me CR7? Ishte një produkt i lojës, një moment i nxehtë.

Kjo është pjesë e futbollit, asgjë personale”.

Lexo edhe:   Një goditje e fortë për Ilir Metën, Gjykata i jep vendimin e prerë për çështjen e ...