“Kjo është suita ime”, shqiptarët e burgosur në Greqi tregojnë kushtet e mjerueshme

455

Shumë shqiptarë emigrantë në Greqi, janë në burg për vepra të ndryshme penale.

Por në një video të publikuar nga emisioni Fiks Fare, shihen kushtet e këqija ku ata vuajnë dënimin.

Nga kjo video shihen që ata janë të shtrirë në tokë, dhe muret janë të plasaritura.

Ata dëgjohen të thonë: Kjo është suita ime.

Më pas ai drejton kamerën nga muri dhe tregon disa vrima në mure dhe thotë:

Këto janë vrimat që kemi hapur ne për të parë dritën e diellit, kjo dritë do na bëj me krahë do na bëj zogj të fluturojmë.

Lexo edhe:   Igli Tare “plas bombën” në Itali: Gara e shtrembëruar, kampionati i trukuar…!