Aksidentohet për vdekje një vajzë 7-vjeçare

475

Një vajzë e mitur është aksidentuar për vdekje. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Rrotull në Durrës, ku drejtuesi i mjetit përplasi vajzën 7-vjeçare, e cila ndërroi jetë.

“Më datë 09.03.2018, në fshatin Rrotull, Ishëm, Durrës shtetasi Rexhep Dama 24 vjeç, duke drejtuar mjetin tip Benz ka aksidentuar fëmijën e mitur me iniciale A.H. 7 vjeçe, e cila ka

ndërruar jetë”, tha policia.

Specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor po kryejnë veprimet e mëtejshme procedurale në

zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe arrestimin e shtetasit të mësipërm.

Lexo edhe:   Tifozeri me kushte, Turqia nuk dorëzohet, ndalon “Autochtonus”