Triumfon Juventus, mposht anglezët në shtëpi për 3 minuta

364

uventus triumfon në Angli. Bardhezinjtë kanë mposhtur Tottenham me rezultatin 2 me 1. Italianët e nisën me humbje pjesën e parë,

e cila u mbyll 1 me 0 për anglezët. Pjesa e dytë ishte një kthesë e dukshme për “Zonjën e vjetër”.

Në 3 minuta lojë Juventus ka shënuar 2 gola, Higuain në minutën e 64-t dhe Dybala në të 67-ën. Ky rezultat u ruajt deri në fund të ndeshjes,

duke dërguar Juventusin në fazën çerekfinale.

Lexo edhe:   I zhytur në borxhe dhe pa punë, William Levy shet makinat dhe vilat luksoze