“Shqiperia eksporton droge dhe importin plehra”, Basha akuza të ashpra, zbulon aferen e fundit të Ramës e Veliaj

Lulzim Basha denoncoi sot se heqja e 100 licencave per biznesin riciklues bëhet per llogari te inceneratoreve të

Edi Rames dhe Erjon Veliaj. “I njëjti person që administron inceneratoret e Elbasanit dhe Fierit ka blere aksionet edhe per kompanine koncesionare të Tiranës”, tha ai.

“Shqiperia eksporton droge dhe importin plehra. Kjo eshte skema Rama-Ahmetaj. Po ndodh njesoj si me lojtat e fatit:Aksion per mbylljen e lojrave te fatit dhe rihapje me koncesione të

Olsi Rames. Me kanabisin njesoj: U sulmua Lazarati, nuk u kap asnje bos dhe u kamabizua gjithe vendi. E njejta skeme me kokaiken: Boset e Xibrakes jane edhe tek kokaina e Maminasit”.

Sipas tij, në ndertim dhe banka po pastrohen parate e krimit dhe te droges, me pasoje

direkte tek ekonomia dhe çdo familje. “Kjo situate kerkon transformin te thelle politik dhe ekonomik,

ku ekonomia eshte e lire dhe jo ne dore te disa oligarkeve”, deklaroi lideri demokrat.

TE TJERA