Astori, një kujtim edhe nga… “Loro Boriçi”!

514

Ishte 9 tetori i vitit 2017 dhe Davide Astori do të shkelte në “Loro Boriçi”, jo në fushë si titullar apo zëvendësues, por duke kryer nxehjen me ekipin e Italisë,

- PUBLICITET -

që do të sfidonte Shqipërinë e Kristian Panuçit, teksa Ventura drejtonte axurrët.

Astori qëndroi në stol, por që sigurisht ishte atë mbrëmje, e cila u vendos me golin e Kandrevës në minutën e 73-të.

Ai ishte edhe për Itali-Shqipëri në “Renzo Barbera”, Palermo…/sport-ekspres/

- PUBLICITET -