SHQIPTARËT KAPEN NË ROTERDAM ME 6.5 KG HEROINË

496

Një operacion antidrogë në Roterdam të Holandës ka vënë në pranga tre shqiptarë, mes tyre dhe një grua.

- PUBLICITET -

Mediat vendase shkruajnë se policia ishte vënë në ndjekje të një makine të dyshimtë e cila ishte parkuar poshtë një pallati.

Në një moment pranë kësaj makine është afruar një makinë me targa franceze.

Kur makina që drejtohej nga shqiptare u nis drejt autostradës policia e ndaloi dhe nga kontrolli u gjetën 6.5 kg heroinë.

U arrestua dhe shoferi shqiptar.

Mediat vendase nuk japin emër por vetëm moshën 45 vjeç.

Më pas u vendosën të kontrollohen dhe dy banesa të tjera ku u gjetën dhe 700 gr kokainë si dhe një armë.

Në pranga ka rënë dhe një grua shqiptare dhe një tjetër shqiptare të moshës përkatësisht 23 dhe 45 vjeç.

- PUBLICITET -